Izba Przyjęć to klucz do sprawnego funkcjonowania całego szpitala. A to dlatego, że każdy pacjent hospitalizowany w Ulubionym Szpitalu Białostoczan musi na początku odwiedzić Izbę Przyjęć. To właśnie tutaj następuje procedura przyjęcia pacjanta do szpitala, a pielęgniarki wprowadzają pacjenta do informatycznego systemu szpitalnego. To główna i podstawowa rola Izby Przyjęć. Ale nie jedyna. Nie mniej ważne i odpowiedzialne jest funkcjonowanie Izby Przyjęć w ramach pełnionych dyżurów:

    • internistycznych - dyżury dla pacjentow z terenu Białegostoku

  • ortopedycznych - dyżury dla pacjentow z terenu Białegostoku

 

Izba Przyjęć w ramach ostrych dyżurów udziela pomocy chorym wymagających pomocy internistycznej lub ortopedycznej w ciągu trwającego 24-godzinny dyżuru. To zdecydowanie najbardziej odpowiedzielne zadanie, bo w trakcie jednego dyżuru na Izbę Przyjęć potrafi zgłaszać się nawet do 100 pacjentów. Najcięższe przypadki są później leczone na oddziałach: chorób wewnętrznych oraz kardiologii.

- Często przypadki chorych na dyżurze internistycznym są bardzo poważne - opowiada Małgorzata Kałużyńska, kierowniczka Izby Przyjęć w ZOZ MSWiA w Białymstoku. - Praca na dyżurach jest bardzo odpowiedzielna i ciężka, zwłaszcza gdy mamy dużo pacjentów. Świetnie dobrany i zgrany zespół lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych dwoi się i troi, aby pomóc wszystkim potrzebującym. Tam gdzie to konieczne wykonujemy szczegółowe badania diagnostyczne. Wszystko po to, aby odpowiedzieć na pytanie czy dany przypadek chorobowy trzeba bezwzględnie leczyć w szpitalu, czy wystarczy kuracja domowa.

 

Poza ostrymi dyżurami Izba Przyjęć pełni również rolę ośrodka doraźnej pomocy, świadczy usługi diagnostyki kardiologicznej (EKG) dla pacjentów: Poradni Badań Profilaktycznych działającej w strukturach Polikliniki.

 

Kierownictwo Izby Przyjęć:

Kierownik Izby Przyjęć: dr Małgorzata Kałużyńska

Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Marzena Szczepura

 

Kontakt

Od 01.08.2020 następuje zmiana numeracji w naszym szpitalu. Nowe numery telefonów:
Telefon (Rejestracja): (47) 710-40-00
Telefon (Kierownik Izby Przyjęć): (47) 710-42-04
Telefon (Pielęgniarka Oddziałowa):(47) 710-42-02

 

Telefon (Rejestracja): (85) 869-45-77

Telefon (Kierownik Izby Przyjęć): (85) 869-49-84

Telefon (Pielęgniarka Oddziałowa):(85) 869-45-78