W Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej i Onkologii Narządu Ruchu leczy się zarówno urazy, jak i schorzenia narządu ruchu.

Lekarze pracujący w tym oddziale specjalizują się w szczególności w:

 1. endoprotezoplastyce stawów biodrowych: (dr Chojnowski, dr Kunowski)
  - Nowoczesne protezy zbudowane z ultrawytrzymałych materiałów używanych do budowy promów kosmicznych nie tylko poprawiają komfort życia pacjentów, ale pozwalają nawet na amatorskie uprawianie sportu - wyjaśnia dr Marek Chojnowski. - Dokładamy wszelkich starań, aby nasi pacjenci nie musieli zbyt długo czekać na wstawianie protez. Za to później służy im ona przez wiele kolejnych lat. Oddział dysponuje pełną gamą protez i zaopatruje pacjentów w każdym wieku.
 2. endoprotezoplastyce stawów kolanowych (dr Chojnowski, dr Hermanowicz, dr Jancewicz) - implantowane są nowoczesne protezy całkowite oraz połowicze stawów kolanowych
 3. artroskopowych operacjach stawów: (dr Hermanowicz, dr Jancewicz)
  Zabiegi artroskopowe są wykonywane w obrębie stawu kolanowego, barkowego, skowego i łokcia.
  • W zakresie kolana wykonywane są : rekonstrukcje więzadeł krzyżowych (przedniego i tylnego), rekonstrukcje więzadeł obocznych , chirurgia chrząstki stawowej, operacje łąkotek,
  • W zakresie stawu barkowego : artroskopowe leczenie niestabilności i uszkodzeń stożka rotatorów,
 4. nowoczesnych, śródszpikowych zespoleniach kości pod kontrolą rtg (ramię C)
 5. operacjach paluchów koślawych tzw halluxów,
 6. operacjach zespołu cieśni kanału nadgarstka,
 7. inne
 8. W leczeniu uszkodzeń narządu ruchu stosowane są najnowsze osiągnięcia bioinżynierii jak przeszczepy komórkowe i autologiczne płytkowe czynniki wzrostu.

Komfort leczenia pacjentom ortopedycznym ułatwiają przestronne oraz wygodne sale 2 i 3-osobowe z łazienkami oraz odbiornikami telewizji. Bezpośrednim zapleczem oddziału jest Poradnia Urazowo - Ortopedyczna.

Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej i Onkologii Narządu Ruchu prowadzi szkolenia specjalizacyjne w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

KIEROWNICTWO ODDZIAŁU:

 • Kierownik Oddziału: dr Krzysztof Hermanowicz
 • Pielęgniarka Oddziałowa: Anna Kulesza

KONTAKT

 • Telefon (lekarze): (47) 710-42-39
 • Telefon (pielęgniarki): (47) 710-42-38