strona główna | Kontakt | Użyteczne strony | Dojazd | mapa serwisu

W dniu 21.stycznia 2019 roku Dyrektor SPZOZ MSWiA w Białymstoku uroczyście oddał do użytku sprzęt medyczny zakupiony przy udziale środków z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

 

W ramach projektu Poprawa świadczenia usług zdrowotnych w zakresie chorób układu krążenia pozyskano:

- mobilny aparat rtg typu ramię C użytkowany przez Pracownię Elektrofizjologii,

- osiem łóżek elektrycznych na potrzeby Oddziału Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego.

 

W ramach projektu Kompleksowa opieka nad pacjentem onkologicznym pozyskano:

- tor wizyjny z zestawem narzędzi laparoskopowych wykorzystywany na Bloku Operacyjnym,

- mammograf używany w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej.

 

W obecności Rady Społecznej oraz pracowników szpitala zabrali głos dostojni goście zaproszeni na uroczystość:

- pan Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji,

- pan Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski,

- pani Agata Dyszkiewicz, Zastępca Dyrektora ds. Służb Mundurowych POW Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Nowoczesny sprzęt medyczny niewątpliwie poprawia bezpieczeństwo zdrowotne naszych pacjentów i komfort pracy pracowników medycznych szpitala, który jest coraz bardziej atrakcyjnym zakładem leczniczym województwa podlaskiego.

 

 

 

 

opublikowano: 2019-01-23

W naszym szpitalu przed Świętem Bożego Narodzenia miało miejsce uroczyste spotkanie pracowników z zaproszonymi gośćmi Przybyciem na spotkanie zaszczycili nas: pan Bohdan Paszkowski - Wojewoda Podlaski, w imieniu pana Jarosława Zielińskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji - pan Jędrzej Łucyk, dyrektor Biura Poselskiego, pani Agata Dyszkiewicz - Zastępca Dyrektora POW NFZ ds. Służb Mundurowych oraz komendanci służb mundurowych MSWiA na terenie województwa podlaskiego. Spotkanie zakończył kapelan szpitala - ksiądz Wojciech Demianiuk opisując mistyczną istotę nadchodzących Świąt.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

 

 

opublikowano: 2018-12-18

Z największą przyjemnością i satysfakcją informuję, że nasz szpital otrzymał Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia Certyfikat potwierdza spełnienie wymogów i standardów w zakresie leczenia szpitalnego, które gwarantują najwyższej klasy bezpieczeństwo zdrowotne i socjalne naszych pacjentów. Certyfikat jest najwartościowszym wyróżnieniem Ministra Zdrowia udzielanym szpitalom w Polsce. Wyrażam wdzięczność wszystkim pracownikom szpitala, dzięki Waszemu zaangażowaniu osiągnęliśmy wyższy poziom organizacji pracy dla dobra chorych, którzy właśnie nam powierzają swoje zdrowie i życie.

Dr n. med. Jarosław Tałałaj, Dyrektor SP ZOZ MSWiA w Białymstoku

 

 

 

opublikowano: 2018-12-18

Pacjenci Ulubionego Szpitala Białostoczan wiedzą, że leczymy nowocześnie oraz skutecznie. Tym razem przekonał się o tym Maciej Obukowicz - uczestnik 2. edycji kulinarnego programu Hell's Kitchen. Dzięki naszym ortopedom ten sympatyczny chłopak wraca do zdrowia i niedługo w pełni sił stawi się na staż u słynnego szefa kuchni Wojciecha Modesta Amaro

25-letni Maciej Obukowicz zaskarbił sobie sympatię widzów, a także gospodarza popularnego programu kulinarnego Hell's Kitchen Wojciecha Modesta Amaro, dzięki determinacji i uporowi z jakim dążył do spełniania swoich kulinarnych marzeń. W jednym z odcinków walcząc z pozostałymi uczestnikami nie oszczędzał kontuzjowanej nogi, czego efektem było odnowienie urazu i konieczność wcześniejszego opuszczenia programu. Za swoją postawę został uhonorowany przez Wojciecha Modesta Amaro nagrodą specjalną - stażem w jego restauracji Atelier Amaro. Po opuszczeniu programu sympatyczny chłopak również miał dużo szcześcia, bo trafił pod opiekę naszego ortopedy - dr Piotra Jancewicza.

- Jestem pod wrażeniem fachowości lekarzy Waszego szpitala - zdradził nam Maciej Obukowicz, którego spotkaliśmy w Ulubionym Szpitalu Białostoczan podczas wizyty kontrolnej u ortopedy. - Po zabiegu kolano szybko wraca do zdrowia, dzięki czemu mam szansę zdrowy stawić się na staż do Atelier Amaro, który mam zaplanowany w styczniu 2015. Serdecznie dziękuję za pomoc.

Maciejowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i trzymamy kciuki, aby spełnił swoje kulinarne marzenia.


Maciej Obukowicz wraz ze swoim ortopedą dr Piotrem Jancewiczem

aw

opublikowano: 2014-12-05